EURO 2024 sa blíži, Hisense sa stáva globálnym sponzorom

Datum: 18.09.2023

September 2023 - Netradične kratšia, teda trojročná, je momentálna prestávka medzi futbalovými európskymi šampionátmi.

EURO 2024 sa blíži, Hisense sa stáva globálnym sponzorom

Na 17. ročník EURA, ktorý sa odohrá v čase od 14.6. do 14.7. 2024 v desiatich nemeckých mestách, je však nutné prejsť rok trvajúcou kvalifikáciou. Tá už je v plnom behu. Futbaloví fanúšikovia si preto prídu na svoje nielen počas vlastného šampionátu na budúce leto, ale drámy môžu sledovať naživo alebo na obrazovke skoro rok a štvrť. Globálna technologická spoločnosť Hisense bude opäť veľmi vidieť. Práve oficiálne oznámila, že podpísala zmluvu ako globálny sponzor UEFA EURO 2024™. Hisense v rámci dohody tiež získa sponzorské práva pre európske kvalifikácie UEFA v rokoch 2023-24 a 2025-26, finále Ligy národov UEFA v roku 2025, UEFA U21 EURO 2025, Finalissima 2024 a UEFA Futsal 2026.

Samotného Majstrovstva Európy vo futbale 2024 sa zúčastní 24 tímov. Zápasy budú hostiť bundesligové svätostánky v Berlíne, Mníchove, Lipsku, Frankfurte, Stuttgarte, Hamburgu, Gelsenkirchene, Dortmunde, Düsseldorfe a Kolíne nad Rýnom.

Kedy hrajú Slováci?

Slovenský tím si vyžreboval miesto v šesťčlennej J-skupine s Portugalskom, Luxemburskom, Bosnou a Hercegovinou, Islandom a Lichtenštajnskom. V tabuľke kvalifikačnej skupiny držia Slováci aktuálne 2. priečku a za vedúcimi Portugalcami zaostávajú o dva body.

Kde bude možné futbalové podujatia sledovať?

Zápasy kvalifikácie slovenskej futbalovej reprezentácie na EURO 2024 môžete sledovať na súkromnej televízii Sport1 a na verejnoprávnej RTVS.

Súvisí to s rozdelením televíznych práv, z ktorých päťdesiatpercentný podiel získala spoločnosť AMC, ktorá prevádzkuje kanály Sport1 a Sport2; a päťdesiatpercentný podiel verejnoprávna RTVS. Vysielacie práva sú týmto štýlom rozdelené na roky 2022 až 2028. Rovnako si stanice podelili zápasy už počas minuloročnej Ligy národov UEFA.

Hisense bude u toho

V nadväznosti na minulé sponzorstvo ME v rokoch 2016 a 2020 a úspešné sponzorstvo FIFA World Cup 2022 je Hisense oficiálnym partnerom UEFA EURO 2024. Hisense v rámci dohody tiež získava sponzorské práva pre európske kvalifikácie UEFA v rokoch 2023-24 a 2025-26, finále Ligy národov UEFA v roku 2025, UEFA U21 EURO 2025, Finalissima 2024 a UEFA Futsal 2026.

Počas svojho kľúčového prejavu na prestížnom veľtrhu IFA 2023 to práve oznámil Fisher Yu, prezident Hisense Group, a poznamenal: „Hisense sa dokáže spojiť so spotrebiteľmi po celom svete prostredníctvom našich športových sponzorstiev, čo je skvelý spôsob, ako vybudovať dôveru v našu značku. Aby spoločnosť Hisense pokračovala v globálnom budovaní značky, poskytne fanúšikom na celej planéte jedinečný zážitok zo sledovania UEFA EURO 2024.“

Už teraz je isté, že súčasťou šampionátu budú aj inteligentné spotrebiče Hisense: oficiálna TV EURO 2024 bude skvele vybavená Mini-LED TV Hisense U7KQ so 120Hz obrazovkou, ktorá nedávno získala aj prestížne ocenenie nezávislej odbornej poroty EISA ako Mini-LED TV s najlepším pomerom výkon/cena. Ďalším oficiálnym televízorom EURO 2024 bude laserová TV Hisense L5 s veľkorysou uhlopriečkou, laserovou projekčnou technológiou s mimoriadnym jasom a priestorovým zvukom Dolby Atmos.

Ďalšími oficiálnymi produktmi EURO 2024 budú spotrebiče, ktoré súvisia so športom a pohodou pri jeho sledovaní – konkrétne inteligentná práčka z radu S7, inteligentná multidoor chladnička PureFlat Smart so špičkovými technológiami, praktickým usporiadaním a luxusným dizajnom a tiež inteligentná klimatizácia Hisense z radu E5.

Hisense je spojený so športom už dlho a športový marketing sa veľmi významne podieľa na globálnom raste značky a posilňovaní globálneho povedomia. To sa počas posledných piatich rokov zdvojnásobilo, s tým, že spojenie so svetovými športovými udalosťami a turnajmi sa na raste povedomia podieľalo 25 percentuálnymi bodmi.

Na medzinárodnej úrovni je Hisense tiež oficiálnym partnerom prestížnych prvoligových futbalových klubov Paris Saint-Germain a FC Inter Milan. V Českej republike je partnerom prvoligového futbalového klubu SK Slavia Praha a generálnym partnerom Planeo Cup Hisense – Pohára mládeže Futbalovej asociácie SR.

 

Viac informácií: https://cz.hisense.com/, global.hisense.com   

Sense For Technology

 

 

Čítané: 92 x